Automobilio plovimas

Image_1018.jpg1. Kaip dažnai reikia plauti automobilį?

Gyvenant mieste automobilį nepriklausomai nuo oro sąlygų rekomenduojama plauti kartą per savaitę ar nors kelis kartus per mėnesį.


2. Kodėl purvas kenkia automobiliui?

Aplinkoje esantys suodžiai, rūgštys ir kitos lakiosios medžiagos, sudarančios smogą, lengvai prilimpa prie automobilį dengiančių dulkių ir sudaro automobilio dangai žalingą riebalų plėvelę. Todėl saugant ir tausojant automobilį jį būtina periodiškai „išlaisvinti“ nuo susikaupusių žalingų medžiagų.


3. Ar reikia automobilį plauti žiemą?

Žiemos metu automobilį plauti yra net svarbiau nei vasarą, nes automobiliui kenkia ne tik smėlis ir sniegui tirpinti naudojamos druskos, bet ir dervos, asfalto dulkės, kurias sukelia dygliuotos padangos. Ilgai nenuvalytos asfalto dulkės ir dervos įsigeria į automobilio dažus ir vėliau jas galima pašalinti tik naudojant specialias priemones.


4. Kaip žiemos metu važinėti švariu automobiliu ir nesibaiminti dėl užšąlančių durelių ar kitų dalių?

Džiovinant nuplautą automobilį vandens likučiai iš automobilio tarpdurių yra išpučiami stipria oro srove. Be to, prasidedant šaltajam metų laikui automobilio tarpus būtina sutepti silikoninėmis medžiagomis.


5. Kas lemia automobilio plovimo kokybę?

Automobilio plovimo kokybę lemia keturi veiksniai: temperatūra, chemikalų koncentracija, mechaninis poveikis ir laikas. Vienam iš elementų sumažėjus jį reikia kompensuoti kitu. Pavyzdžiui, žiemą nukritus oro temperatūrai plovyklose paprastai yra didinama cheminių medžiagų koncentracija arba jų kiekis.
Plovimo kokybę lemia ir šepečių sudėtis. Vienose plovyklose naudojami polietileno šepečiai, kurie geriau pašalina purvą, o kitose poliuretaniniai, porėti, minkštesni, švelniau plaunantys ir labiau automobilį tausojantys šepečiai.


6. Kuo skiriasi įvairios plovimo programos?

Priklausomai nuo programos automobilis tiesiog kruopščiai nuplaunamas arba dar papildomai išvaškuojamas.
Vaškuojamųjų programų metu vaškas į automobilį yra „įtrinamas“ šepečiais. Prie vašku padengto paviršiaus mažiau limpa dulkės ir purvas, be to, vizualiai atnaujinami automobilio dažai, plastikinės detalės, paviršius tampa lygesnis, labiau blizga.

7. Kuo automobilio paviršiui naudingas vaškas?

Veikiami aplinkos druskų ar industrinių nuosėdų dažyti, polimeriniai ir guminiai paviršiai išporėja ir blunka. Vaškuojant specialiomis priemonėmis, kuriose pritaikytos šiuolaikinės technologijos ir yra mažų nanodalelių net ir mažiausi dažytų paviršių įtrūkimai yra užpildomi vašku ir susidaro vientisa apsauginė plėvelę. Šepečiais vaškas gerai įsitrina net į kietų ir subraižymams atsparesnių dažų mikroporas. „ORLEN“ degalinių plovyklose naudojamos automobilio priežiūros priemonės, pagamintos naudojant naujausias technologijas.
Švarus ir išvaškuotas automobilis ne taip stipriai apledėja, o ledo danga ne tik nėra maloni pačiam vairuotojui, bet taip pat kenkia automobilio paviršiui.


8. Kuo skiriasi skirtingi plovikliai?

Automatinėse plovyklose automobiliui plauti naudojama keletas skirtingų produktų.
Putos, kuriomis apipurškiamas automobilis, paruošia jį plovimui. Putose yra gausu paviršinio aktyvumo medžiagų kurios sugeba prisijungti purvo daleles. Pati putų struktūra leidžia joms ilgiau išsilaikyti ant plaunamo paviršiaus ir „prijungti“ daugiau purvo dalelių.
Pagrindinė šampūno paskirtis yra nuplauti patį automobilį. Šampūno sudėtyje taip pat yra paviršinio aktyvumo medžiagų, tačiau jos yra kitos rūšies, t.y. sugeba pašalinti purvą, kurio neįveikė putos. Viena iš svarbių šampūno paskirčių – išlaikyti švarius plovyklos šepečius, t.y. neleisti purvui „prilipti“ prie plovyklos šepečių. Švarūs šepečiai ne tik geriau plauna, bet ir apsaugo automobilio paviršių nuo pažeidimų: jei plovyklos šepečiai aplipę purvo ir smėlio dalelėmis plaunamas paviršius gali būti subraižytas. Kai kurių šampūnų sudėtyje taip pat yra vandenį minkštinančių priedų, kurie pagerina plovimo kokybę.
Priklausomai nuo sezono skiriasi ir purvas kurį reikia nuplauti. Vasaros metu tai vabzdžių liekanos, dulkės, smėlis, kelio purvas ir pan. Žiemos metu – druskos, kelio purvas ir dervos. Todėl, priklausomai nuo sezono, turi būti naudojami skirtingi šampūnai.
Be šampūnų plovyklose dar būna naudojama cheminė džiovinimo priemonė, kuri suskaido vandens plėvelę ir vanduo lengviau nupučiamas nuo automobilio paviršiaus.
Ploviklių kokybę lemia veikliosios ploviklių savybės, kurios priklauso nuo paviršinio aktyvumo medžiagų mišinio. Viena veiklioji medžiaga įprastai gali prisijungia tik vieno tipo purvo daleles. Kuo daugiau skirtingų paviršinio aktyvumo medžiagų yra ploviklyje, tuo jis veiksmingesnis. Be to, kuo smulkesnės veikliosios medžiagos dalelės tuo daugiau purvo dalelių gali prisijungti tas pats veikliosios medžiagos kiekis – geriau pašalinamas purvas.

 
 

ORLEN Grupės prekiniai ženklai